Klima Borusu Yeri Delme

Klima Deliği Delme Açma

Karot ile klima deliği açma Yaz aylarında klima kullanımı artış göstermektedir. Tropikal iklim kuşağında bulunan ülkemizde yaz ayları oldukça sıcak geçmektedir. Bunun sonucunda klima kullanımı son yıllarda oldukça artmıştır. İlk klima 1902 senesinde üretilse de, ülkemizde 2000’lerin başında yaygınlaşmıştır. Sürekli olarak gelişen teknoloji karşısında mevcut arzlar ortaya çıkmıştır. Bu arzlar neticesinde, klima yenileme ve düzenleme çalışmaları hız kazanmıştır. Klima sistemlerinin kurulumu amacıyla firmalarda yeni yöntemler kullanılmaya başlanmıştır.

Klima Deliği Nedir?

Klima deliği; klimamızın evin içerde kalan bölümünü dışarıda kalan bölüm ile birbirlerine yalıtımlı olarak bağlanmasına yarar. Kullanım alanları ise klima montajı, klima demontajıdır. Klima deliği delme gelişi güzel bir şekilde açılmamalıdır. Delik açılmadan önce uygun açı tespit edilmelidir. Klima deliği açılmadan evvel klima parçalarının ölçülerine uygun olarak ayarlanmalıdır. Delik ne kadar temiz ve özenli açılırsa yalıtım o kadar iyi olacaktır. Bu işlemler en fazla bir buçuk saat içinde halledilmektedir.

Klima Deliği Delme Açma Yöntemleri Nelerdir?

Birçok yöntem kullanılarak klima deliği delmek mümkündür. En çok kullanılanı ise karot cihazlarıdır. Kesme kapasitesinin çok oluşu ve pürüzsüz kalıplar çıkartması başlıca tercih nedenidir. Sabitleme özelliğine sahip cihaz tipi kullanılabileceği gibi, el tipi olanları da bulunur. Klima deliği açmak için çoğunlukla el tipi karotlar kullanılır. Deneyimli operatörler yardımıyla, bir saat gibi kısa bir zaman diliminde delim işlemi tamamlanmaktadır. Özel tasarlanmış karot elmas ucuyla kesin sonuçlar alınır. Klima motorunun ebatları önceden alınarak, özel karot ucu talep edilmelidir. Karot ile yeterli delik açılarak gerekli kablo ve boru geçişleri kolayca sağlanır. El karotu hidrolik karot ile istenilen şekilde delme işlemi gerçekleştirilebilir. Sulu kesim özelliği delik açım esnasında ekstra kolaylık sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra elmas çelik matkap uçlarını kullanarak da klima delik açılabilmektedir. Elmas tellerin işleyişiyle kesim işlemi kolayca yapılır. Az ses desibeli özelliğiyle herhangi bir rahatsızlık oluşturmaz. Hafif oluşu, kullanan operatörün cihaz üzerindeki hâkimiyetini arttırmaktadır. Bu da ortaya konulan işin daha kaliteli olmasına neden olur.

Klima Deliği Açma Delme Maliyeti Ne Kadardır?

Birçok teknoloji mağazası klima satım sonrası kurulumdan ciddi meblağ talep etmektedir. Bu da, kişilerin alternatiflere yönelmesine neden olmaktadır. Firmamız iş ahlakı, sağlıklı ve titiz çalışma koşullarını ön planda tutarak sizlere en konforlu hizmeti sağlamaktadır. Memnuniyetinize verdiğimiz önem ile birlikte, çalışmalarımızı uygun fiziki ve matematiksel hesaplamalar yardımıyla yapmaktayız. Klimanın motor boyutuna, deliğin açılacağı yerin zorluğuna göre fiyat değişmektedir. Buna karşın, piyasa koşullarından daha uygun fiyat yelpazemizle, müşteri odakla çalışmaktayız. Çözüm odaklı yaklaşımımızla tüm ihtiyaçlarınızı gözetmekteyiz. Tüm klima deliği delme işlemlerini üstün kaliteli cihazlarla gerçekleştirmekteyiz. Profesyonel ekibimizle birlikte, kurulduğumuz tarihten beri kaliteli hizmet sunmayı amaçlamaktayız. Güvenilir alanında uzman teknik ekibimiz ve ekipmanlarımız ile birlikte hizmet sunuyoruz. Fiyat bilgisi almak için tarafımıza ulaşabilirsiniz…